Genel Bakış

Neden
Bome Trivitron ?

Kurucunun Notu

2019 senesinde sağlık sektöründe 30 senemizi tamamladık. Bu 30 senede birçok işler başardık, ancak son 15 senenin keyfi gerçekten başka oldu. Faaliyetlerimize Ar-Ge ve üretimi katabildik. Başta 2 kızım olmak üzere, bu ülkede üretime inanan, ve bunun için fedakarlıkla emek veren tüm ekibimizi tebrik ediyorum. 2016 senesinde Hindistan’da kendi alanında öncü olan Trivitron Healthcare, firmamıza ortak oldu. Trivitron firmasının lideri Dr. Velu’nun vizyonu ve çalışkanlığı ile, ekibimizin çok daha başarılı işler yapacağına ve ürün ve hizmetlerimizi dış pazarlara taşıyacağına inancım tam. Elbette al-sat ticaretin de türlü zorluğu var, ancak ürettiğini satıyor olabilmek, şirketin çok değişik yönlerde kendini geliştirmesini gerektiriyor.

Kurucunun Notu

Ürünleri aynı kalitede sürekli bir şekilde üretiyor olmak ve arka planda işleyen kalite yönetim sistemini güçlendirmeye çalışmak gerçekten çok disiplinli bir çalışma ile mümkün olmaktadır. Ancak, yerli üretime yönelmek, sağlık sektöründe ülke olarak güç kazanmamız için olmazsa olmazlardan. Bizim gibi firmaların sayısının artması ve devletimizin biz üreticilere desteğini arttırması gerekmektedir. 45 seneyi aşkın bir süredir sağlık sektörüne hizmet veren biri olarak, genç firmalarımıza, zor görünse de üretime yönelmelerini tavsiye ediyorum. Ecz. Mehmet Demirel

Kalite Belgelerimiz

 • ...
  Gülşah Sönmez

  Genel Müdür

 • ...
  Zeynep Demirel

  Operasyon Müdürü

 • ...
  Hilmi Tok

  Ticari İlişkiler Direktörü

 • ...
  Münevver Şahiner

  İdari İşler

 • ...
  Sebahat Güner Gökeşme

  İnsan Kaynakları & Kalite Yönetim

 • ...
  Emrah Kömürcü

  Yenidoğan Tarama Hizmetleri

 • ...
  Emel Bal

  Finans ve Muhasebe

 • ...
  Osman Soyal

  Lojistik

 • ...
  Murat Çelik

  Ar-Ge - Klinik Kimya

 • ...
  Günce Bayram Severoğlu

  Ar-Ge - Yenidoğan Tarama

 • ...
  Hatice Kübra Aşcı

  Üretim

 • ...
  Kübra Almacıoğlu

  Kalite Kontrol

 • ...
  Cemre Torgay

  Kalite Güvence

Ar-Ge

Yenidoğan tarama, kromatografi, moleküler genetik ve klinik kimya alanlarında uzmanlaşmış Ar-Ge ekibimiz, sürekli iyileştirme prensibiyle teknolojik yenilikleri takip ederek diyagnostik sektörünün ihtiyacı olan güvenilir ve ekonomik ürünleri geliştirmektedir.

Ar-Ge ekibimiz şu ana kadar yürüttüğü TÜBİTAK destekli projelerin tamamını nihai ürünlere dönüştürmüş ve sağlık sektörünün kullanımına sunmuştur.

Firmamızın Ar-Ge birimi, elisa kitleri, florometrik ve kolorimetrik immunoassay kitleri, moleküler genetik tanı kitleri, klinik kimya reaktifleri, kromatografi kitleri, iç ve dış kalite kontrol materyalleri gibi farklı ürünleri geliştirebilecek personel ve cihaz altyapısına sahiptir. Firmamızın sahada verdiği servis hizmetlerinden kazanılan deneyimler de ilgili alanlarda uzmanlaşmış Ar-Ge ekibimiz tarafından değerlendirilmekte ve klinik laboratuvarların ihtiyaçlarına hızlı ve ekonomik çözümler sağlanabilmektedir. Firmamız tarafından geliştirilen tüm ürünler yürürlükte olan yasal gereklilikler ve kalite standartları göz önüne alınarak geliştirilmekte ve belgelendirilmektedir. Ar-Ge birimimiz, kritik düşünme, sürekli öğrenme, son teknolojileri takip etme ve yaratıcılığı destekleme gibi günümüz bilim dünyasında kabul gören değerleri kullanarak gelişimini sürdürmeyi ve yenilikçi ürünler ortaya çıkarmayı hedeflemektedir.

Üretim

Bome Trivitron üretim departmanımızda, 98/79 EC Vücut Dışı In Vitro Tıbbi Tanı Cihazları Yönetmeliği gereğince in vitro tıbbi tanı kitleri ve sarf malzemeleri üretimleri gerçekleştirilmektedir. Tüm üretim süreçlerinde ISO 13485 Kalite Yönetim Sistemi kapsamında oluşturulmuş olan prosedür ve talimatlara bağlı işlem yapılmaktadır. Bome Trivitron Kalite Kontrol departmanımızda, konusunda uzman ve eğitimli personeller ile mevzuat ve yönetmeliklere uygun bir üretim ve kalite kontrol süreci takip edilmektedir.

Üretmekte olduğumuz tüm ürünlerin kalite kontrol aşamaları, tedarik edilen hammadde ve ambalaj girişinden başlayarak, ara kontroller ve son ürün kontrolüne kadar yapılması gereken tüm basamakları kapsamaktadır. Kalite kontrol ve üretim akışında kullanılan tüm ekipman ve ölçüm aletlerinin bakım, kalibrasyon ve kalifikasyonları periyodik olarak akredite kuruluş tarafından kontrol edilmektedir. Tüm kalite kontrol düzenlemelerinin etkin ve güvenilir biçimde gerçekleştirilmesini sağlamak birinci önceliğimizdir. Müşteri memnuniyeti odak noktamızdır. Bu amaç ile önceliğimiz, kaliteli ve güvenilir ürünler üretmek ve yerli üretim ile ülke ekonomisine katkı sağlamaktır.

Bome Trivitron; IVD alanında yenidoğan tarama alanı başta olmak üzere, örnek gösterilecek bir Ar-Ge ve üretim yaklaşımı sergilemektedir. Bome Trivitron - Türkiye, Labsystems Diagnostics - Finlandiya ve Trivitron Healthcare - Hindistan'dan elde edilen uzmanlıkların biraraya gelmesi, kuruluşumuza ayrı bir avantaj sağlamaktadır. Bome Trivitron, ürün geliştirme, üretim ve klinik laboratuvar hizmetlerini aynı çatı altında birleştirerek; yenidoğan taraması ve kalıtsal genetiğe entegre bir yaklaşımlayüksek değerli sağlık çözümleri sunan özellikli bir kuruluş haline gelmiştir.

Bome Trivitron olarak, Ankara ve İstanbul'da yerleşik iki merkezi yenidoğan tarama laboratuvarında, her yıl floresan immünoassayler ve kütle spektrometresi gibi gelişmiş tekniklerden yararlanarak Türkiye Ulusal Yenidoğan Tarama Programı kapsamında 1,5 milyonun üzerinde bebeği tarıyoruz. Geçtiğimiz 13 yılda 20 milyondan fazla bebeğin yenidoğan tarama testlerini gerçekleştirdik.

En güncel teknikleri ve teknolojik gelişmeleri Amerikan ve Avrupa standartlarına eşit olacak şekilde teşvik ederek, yenidoğan tarama yeteneklerimizi mükemmelleştirmeye devam ediyoruz. Bu entegre yaklaşım, en kapsamlı ve teknolojik yenidoğan programlardan biri olmasının yanı sıra, dünya çapında en ekonomik program durumundadır.

Bome Trivitron, yenidoğan taramasının yanı sıra, Ankara Ostim’de bulunan ISO 13485 standardında faaliyet gösteren üretim tesisinde, klinik kimya, hematoloji, kütle spektrometresi, moleküler tanı kitleri ve iç/dış kalite kontrol materyalleri gibi CE sertifikalı IVD ürünlergeliştirmekte ve üretmektedir.

Türkiye, Finlandiya ve Hindistan'ın birleşmiş tecrübesinden temellenen çok uluslu Ar-Ge mirasımızla büyük gurur duyuyoruz. Bome Trivitron olarak, önümüzdeki yıllarda da ürün portföyümüzü genişletmeyi, hizmetlerimizi çoğaltmayı, kapsamlı ve uygun maliyetli yenidoğan tarama hizmetlerimizi gelişmekte olan ülkeler ve Türkiye’ye komşu ülkelerimiz için de erişilebilir hale getirmeyi hedefliyoruz. Bome Trivitron'da, Ar-Ge departmanımız, üretim tesislerimiz ve hizmet laboratuvarlarımızda çalışmakta olan 100'ün üzerinde yetenekli, özverili ve işini seven personelimizle, müşteri memnuniyeti sağlama felsefesini benimsiyoruz.

Bome Trivitron, bir Türk firması olarak küresel erişime ulaşmak ve çokuluslu saygın IVD kuruluşlarından biri olmak için, Türk Hükümeti, iş ortaklarımız ve dünyanın dört bir yanındaki değerli müşterilerimizden teşvik ve destek bekliyor! Dr. G.S.K. Velu

Kalite Politikası

Bome Trivitron'da misyonumuz, insan sağlığı için yüksek kaliteli, amaca yönelik ve ekonomik vücut dışı tıbbi tanı (IVD) ürün ve hizmetleri geliştirmek, üretmek ve toplumun kullanımına sunmaktır.

İşimizi tıbbi, sosyal, mali ve çevresel açıdan etik, duyarlı ve sorumluluk sahibi bir şekilde yürütmekteyiz. Müşterilerimize mümkün olan en düşük maliyetlerle mümkün olan en iyi sonuçları sağlamak için sürekli çalışıyoruz.

Aşağıdaki değerler iş kararlarımıza ve davranışlarımıza rehberlik eder:
Müşteri Odaklı İnovasyon Müşterilere yaklaşımımızda esnek ve çözüm odaklıyız. Her zaman müşterilerimizin gereksinimlerine uygun, özel koşullarına göre uyarlanmış yeni ve uygun maliyetli fikirler ve çözümler sunmanın yollarını aramaktayız.
Kalite Bilinci Müşterilerimizin ürünlerimizden ve hizmetlerimizden son derece memnun olmalarını sağlamaya çalışmaktayız. Kaliteye verdiğimiz önem, müşterilerimizin deneyimini geliştirmekte ve tekrar bizi tercih etmelerini sağlamaktadır.
Kalitenin ancak bireysel sahiplenme ile mümkün olduğunun farkında olup, organizasyon genelinde liderliği ve sahiplenmeyi teşvik etmekteyiz. Yüksek kalite kültürü oluşturmak, bizi kendi standartlarımızı ve performansımızı yükseltmeye teşvik ediyor. Ayrıca kendimizi sürekli olarak alandaki en son gelişmelere göre güncelliyoruz ve tartışmalar, seminerler, sunumlar, eğitimler , proje işbirlikleri ile kendimizi zorluyor ve geliştiriyoruz.
Tedarikçilerimizi seçerken özen gösteriyor, kalite konusunda ortak bir felsefeyi paylaşmak için çalışıyoruz. Bakış açılarımızın bütünleşmesini sağlamak için onlarla sık sık iletişim kurmaktayız.
Pozitiflik Pozitif düşünce ve iyimserliği iş ve yaşamda başarılı olmak için kilit bir strateji olarak görüyoruz. Pozitif olmak bize sürekli gelişmek için gereken güveni ve enerjiyi vermektedir.
Aşağıdaki araçlar, değerlerimizi uygulamak için gereklidir:

Hedefleri: Kalite yönetim sistemimizin etkinliğini iyileştirmek için kalite hedefleri belirler, bunları sürekli olarak ölçer ve iyileştiririz.

Uyumluluk: Ürün tasarımından teslimata ve satış sonrası faaliyetlere kadar, ürün yaşam döngüsü boyunca, geçerli tüm ulusal ve uluslararası güvenlik ve düzenleyici gerekliliklere uyarız. ISO 13485:2016 standardına, AB 2017/746 tüzüğüne ve 98/79/EC direktifine uygun şekilde faaliyet göstermekteyiz.

Takım Çalışması: Ekip olarak birlikte çalıştığımızda ve uyumlu ekip çalışmasını teşvik eden faaliyetleri ve davranışları desteklediğimizde en güçlüyüz.

Çalışma sistemimizi ve şirket kültürümüzü, yaptığımız işi tutkuyla yapmak, dokunduğumuz hayatları olumlu yönde etkilemek amacıyla kurguladık ve bu doğrultuda kendimizi sürekli iyileştirmeye çalışmaktayız.

Gülşah Sönmez
Genel Müdür